İçeriğe geç

Sık Sorulan Sorular

Hacimsel ağırlık nedir, desi nedir, nasıl hesaplanır?

Hacimsel ağırlık paketinizin en, boy ve yükseklik değerlerinin (cm olarak) çarpımlarının 3000′e bölünmesi ile bulunur. Hacimsel Ağırlık (desi) = (En x Boy x Yükseklik) / 3000

Fiyatı ağırlıktan mı, hacimden mi hesaplıyorsunuz?

Hacimsel ağırlık ile gerçek ağırlığın yüksek olanı üzerinden hesaplanır. Küsüratlı değerler, bir üst tam sayıya yuvarlanır.

Paketi nasıl ambalajlamam gerekiyor?

Gönderinizi özel bir ekipman kullanmadan taşındığında hasarlanmayacak şekilde paketlemelisiniz. Üzerinde mutlaka gönderen ve alıcının adlarını ve adreslerini gösterir etiket veya ibareler olması gerekmektedir.

Perpa Motorlu Kurye hizmetinizde en fazla ağırlık ve en fazla hacim ne olabiliyor?

20 ds ve 10 kg olan ürünleri taşıyabiliriz.

Size nasıl ulaşabilirim?

Bize www.perpakurye.com sitemizden, info@perpakurye.com adresimizden anında ulaşabilirsiniz.

Nasıl kurye çağırabilirim?

www.perpakurye.com sitemizden kayıt girerek çağırabilirsiniz.

Gönderimi nasıl takip ederim?

Öncelikle kurye çağırdığınızda www.perpakurye.com internet sitemizden çağrı raporları bölümünden merkezimizden son durumu ile ilgili bilgi alabilirsiniz.

Gönderinin teslim edilip edilmediğini nasıl öğrenirim?

www.perpakurye.com internet sitemizdeki çağrı raporları bölümünden çağrınızın anlık durumunu ve kime teslim edildiğini öğrenebilirsiniz.

Bekleme süresi nedir, niye bekleme süresi için para alıyorsunuz?

Kuryemiz gönderiyi teslim edeceği ya da alacağı adrese gittiğinde, teslim edeceği kişi yerinde değilse, evrak hazır değilse bulunduğu yerde bekleme yapmak zorunda kalır. Bu beklemeler için ise belirli bir ücret alınır.

Bekleme için para alıyoruz çünkü tüm evraklarımız acil. Sahada bekleme yapmak bize dolayısı ile size zaman kaybettiriyor. Bu yüzden bekleme ücreti alıyoruz.

Ekstra bölgeler nedir?

Sıkça gidilen semtler için kolaylıkla fiyat ve süre bilgisine ulaşabilmeniz için bölge içi olarak tablo hazırlanmış olup , bu tablo dışında kalan semt veya mahallelerin fiyat ve süre bilgisini içeren bölge içi tablosu üzerinden ek ücret mantığı ile hesaplama yapılan ikinci tablomuzdur.

Teslim süreleriniz ne kadardır?

Teslim süremiz hizmet şeklimize göre değişmektedir. Ortalama olarak normal bir gönderi 180 dakika, ortalama express gönderi 90 dakikada teslim edilir. (Kayıt oluşturma esnasında www.perpakurye.com adresimizden kayıt girdiğinizde süre ve ücret bilgisi net olarak size bildirilmektedir.)

Çalışma saatleriniz nedir?

Yılın 365 günü 24 Saat hizmet vermekteyiz.

Bulunduğum semt ve gönderi yapacağım semt kaçıncı bölgede yer alıyor?

Fiyatlarımız bölümünde bölgelerin üzerinde mouse’u gezdirdiğiniz takdirde bulunduğunuz bölgeyi görebileceksiniz.

Hangi malları taşımıyorsunuz

Bulundurması yasalarla men edilmiş veya ruhsat iznine tabi her türlü madde;
Canlı hayvan;
Zehirli, radyoaktif, patlayıcı, yanıcı maddeler;
Herhangi bir şekilde kuryelerimizin veya üçüncü kişilerin can ve mal güvenliğini tehlikeye atacak maddeler taşınmamaktadır.
Bunun dışında motorlu kuryelerimizin fiziken taşıyamayacağı büyüklükte – 20 kg veya desiden hacimsel olarak büyük paketler taşınmamaktadır. – 20 kg veya desiden hacimsel olarak büyük ürünleri taşıtmak için Arabalı kurye hizmetimizden faydalanabilirsiniz.

Gönderiyi teslim edemezseniz ne yapıyorsunuz?

Müşterimize gerekli bilgiyi vererek ürünün iadesini isterse iade ediyoruz veya ikinci bir adrese teslimat yapabiliyor, dilerler ise başka saate ve günde istedikleri adrese teslimatını yapıyoruz.

Gönderiler sigortalı mı?

Herhangi bir bildirimde bulunmadığınız taktirde gönderiniz ödediğiniz hizmet bedelinin 3 katı bedeli kadar sigortalıdır.

Alıcı gönderiyi teslim almadığını iddia ediyor, ne yapabilirim?

Tüm teslimlerimiz teslim fişine teslim alanın adı soyadı ve ıslak imzası alınarak yapılmaktadır ve bu belgeler arşivlenmektedir. Böyle bir durumda bize müracaat ettiğinizde gerekli belgeleri arşivden çıkararak bir kopyasını tarafınıza fax veya e-posta yolu ile ulaştırıyoruz. Arzu ettiğinizde teslim fişinin fotokopisini, kargo ücreti size ait olmak üzere kargo ile de gönderebiliriz.

motkurder
Perpa Kurye bir Motosikletli Kuryeler Derneği üyesidir.
Turkish Cargo
Uçak kargo için Turkish Cargo‘yu tercih ediyoruz.
× WhatsApp
Tıkla AraWhatsApp