İçeriğe geç

Express Kurye

Express Kurye
Express Kurye

Express kurye aslında kurye hizmeti denildiği zaman en üst düzeydeki hizmetlerden biri olarak adlandırılabilir. Kurye zaten genel anlamda daha başarılı ve daha kaliteli bir hizmettir. Taşımacılık sektörü, göz önünde bulundurulduğunda en hızlı taşımacılık şu anda ışınlanma öncesinde bu hizmet diyebiliriz. Tabii ki özellikle hayatımıza pandeminin girmesi ve insanların dışarıdan bir şeyleri getirtmek durumunda kalması da bu sektörün daha fazla ileri gitmesini ortaya çıkardı. Tabii ki burada bir express kelimesinin olması insanların akıllarında bazı soru işaretleri oluyor.

Bu hizmetin nasıl alındığı veya ne kadarlık bir fiyat farkının ortaya çıktığı gibi durumlar ortaya çıkıyor. Aslında motorlu kurye hizmetlerinde fiyat farklılıkları çok büyük oynamıyor. Öncelikle bunu bilmek lazım. Şehir içerisinde bir kargoyu gönderdiğiniz zaman size çıkan fiyatlar da aşağı yukarı aynıdır. Özellikle kargoda yaşanan sıkıntıları da göz önünde bulundurursanız Express kurye hizmeti tabii ki çok büyük bir avantaj oluyor. Özellikle merkezi olan bölgelerde sıklıkla bizleri arayarak bu hizmetlerden yararlanan firmalar ve şahıslar olduğunu söyleyebiliriz.

Avukatlar bir evrak gönderildiği zaman ya da müşterisine hızlı bir hizmet vermek istediği zaman firmaların tercih ettiğini rahat bir şekilde dile getirebiliriz. Yine aynı şekilde muhasebe evrakları teslim edileceği zaman güvenilir şekilde bu işlemleri yapmak isteyenler bizleri arıyorlar. Ayrıca İstanbul’un trafiğini ve zorluklarını da göz önünde bulundurursak kuşku yok ki bu hizmetten yararlanmak firmalar ve şahıslar için çok daha rahat ve profesyonel bir seçenek olarak bulunuyor. Motorlu kurye hizmetleri zaten genel anlamda hızlı bir hizmet olarak size sunuluyor. Ancak express  hizmetlerde beklediğinizin de ötesinde bir gelişme ile birkaç saat içerisinde hemen gönderinizin bir bölgeden bir başka bölgeye gitmesi sağlanabiliyor. İstanbul’un bir ucundan bir ucuna hızlı bir şekilde arkadaşlarımız teslimatları gerçekleştiriyorlar.

Express Kurye Hizmeti

Express kurye hizmeti normal bir kurye hizmetidir. Örneğin, 5 saatte gidiyorsa expresste iki buçuk saatlik bir gönderi durumu söz konusudur. Ekspres olduğu zaman iş daha önceliği alınır. Hemen sahadan bir arkadaşı yönlendirilir ve arkadaşımız paketi alır almazsa direkt olarak karşı tarafa gider. Bazen bir kurye birkaç gönderiyi aynı anda yol üzerinde olarak yol üzerinde dağıtım yapabilir. Örneğin, sizin gönderinizle birlikte bir başka firmanın da gönderisini alır. Bunu yol üzerinde teslimatını yaparak yoluna devam eder. Sizin işinizi aksamadığı gibi aynı zamanda kurye de 3 tane teslimat yapmış olur. Ancak express hizmetlerde bu kesinlikle yoktur.

Express hizmet tamamen size özel bir motorlu kurye hizmetidir. Express kurye hizmetinden yararlanamıyorsanız o motosiklet farklı bir firmanın gönderisi alınmaz veya şahsın gönderisi alınmayacaktır. Direkt olarak sizden alınan gönderinin karşı tarafı ulaştığınızda ve hızlı bir şekilde teslim edilmesi için arkadaşlarımız yola koyuyorlar. Bu süreçte yine müşteri hizmetlerimizden bilgi alabilirsiniz. Nerede olduğunu veya ne zaman teslim edileceği ile ilgili tam dakikası dakikasına bilgi almak istiyorsanız yine müşteri hizmetlerimiz arayabilirsiniz. Müşteri hizmetlerimiz, sizlere gerekli bilgileri verecektir. Hatta bu hizmetin ne kadar sürede sunulacağı ve nasıl yapılacağı konusunda da müşteri hizmetlerini size net bilgilerini sunmuş olacaktır.

Express kurye hizmetlerinden normal hizmete göre biraz daha fiyat farklılığı söz konusudur. Ama bugün için baktığımız zaman bulunduğumuz ortamda kargo hizmetleri de neredeyse aynı yerde fiyatlara geldiğini söyleyebiliriz. Özellikle İstanbul’un merkezi bölgelerinde kesinlikle neredeyse kargo hizmetiyle aynı fiyata bu hizmetler yapılabilmektedir. Hatta abonelik sistemine geçebilirsiniz. Abonelik sistemi hakkında da biraz bilgi verelim. Motorlu kurye hizmetlerinde bir abonelik sistemi bulunur. Abonelik sisteminde firmayla firmamız arasında bir anlaşma yapılır. Bu anlaşma neticesinde belirli bir kredi durumu söz konusudur. Sizler bir ödeme yaparsınız. Bu ödemeden sonra da her gönderdiğiniz hizmetten bu hizmet fiyatı düşer. Böylece içerideki kredinizden normalde kurye fiyatına göre de daha düşük bir hizmet bedeli almış olursunuz. Bu da sizin için avantaj oluşturmuş olur. Böyle bir yöntem de tercih edebilirsiniz.

Motosikletli Kuryeler Derneği üyesiyiz.
Turkish Cargo‘yu tercih ediyoruz.
Tıkla AraWhatsApp