İçeriğe geç

Hava Kargo

Hava Kargo
Hava Kargo

Geçmişte iletişimin temelini oluşturan kargo sistemleri, günümüzde modern hayatın giderek gelişen şartlarına uyum sağlamış, iletişimin yanında her türlü eşyanın taşınmasını sağlar olmuştur. Modern çağın giderek hızlanan hayat şartları içerisinde, daha da hızlı ve güvenli şekilde taşımacılık yapmak önemli hale gelmiş, sektörde belirleyici rol oynar olmuştur. Önceden atlarla yapılan kargo taşımacılığı artık motosikletlerle, otomobil ya da orta büyüklükteki minibüslerle ve daha da önemlisi uçaklarla yapılır hale gelmiştir.

Özellikle, uluslararası kargo taşımacılığı için tercih edilen hava kargo, taşımacılık için havayollarının kullanılması ile yapılan bir iş koludur. Dünya üzerindeki kargo taşımacılığının %8’i havayolları ile gerçekleştirilmektedir. Karayolu ya da denizyolu ile çok daha uzun sürecek mesafeleri kısa zamanlarda giden uçaklar sayesinde büyük eşya taşıması ve zamanında ulaştırılması mümkün olmaktadır.

Ulusal ya da uluslararası taşımacılıkta, sürekli gelişme gösteren hava kargo işlemleri, sunduğu avantajlar sayesinde gün geçtikçe daha çok kişi tarafından tercih edilmektedir. Bu avantajları sıralayacak olursak:

  • Hava kargo için kullanılan uçaklar sayesinde karayolu ile taşınanlardan daha büyük eşyalar ve gönderiler taşınabilmektedir,
  • Diğer taşıma yöntemlerine göre çok daha kısa sürede taşıma sağlanır,
  • Farklı havayollarının birbirleri ile olan anlaşmaları sayesinde, daha esnek planlamalarla taşınma sağlanabilir,
  • Havayollarının kolaylaştırılmış gümrük ve taşıma prosedürleri sayesinde, gönderilerin ülke sınırlarından geçişleri daha kısa sürede daha kolay tamamlanır,
  • Küçük hacimli yüklerin güvenle taşınması sağlanabilmektedir,
  • Hassas içeriğe sahip yükler için özel alanlar oluşturulabilmekte, gönderinin zarar görmesi engellenmektedir ve
  • Hızlı olması sayesinde her zaman zamanında teslimat sağlanabilmesidir.

Hava Kargo Hizmeti

Perpa Kurye olarak, Türkiye ve dünya geneline kargo hizmeti veriyoruz. Sınırları aşan bu hizmetimiz için hava kargo taşımacılığı yapan havayolları şirketleri ile çalışıyoruz. Ülkemizin milli havayolu şirketi olan Türk Hava Yolları kuruluşu olan Turkish Cargo desteği ile hizmet veriyoruz. Türk Hava Yolları ve Turkish Cargo’nun yurtdışı ortaklıkları ve anlaşmalarından yararlanabiliyor, dünya üzerinde birçok noktaya teslimat sağlayabiliyoruz.

Hem yurtiçinde hem de yurtdışında sık frekanslarla uçuş gerçekleştiren Turkish Cargo sayesinde, uzun süreler beklemeden, gönderinizi alabiliyor, yola çıkarabiliyor ve kısa süre içerisinde teslim edebiliyoruz. Uçak ile kargo taşımacılığından yararlanmak isteyen herkese uygun fiyatlar ve kaliteli bir anlayışla hizmet vermeye özen gösteriyoruz. Anlaşmalarımız ve işleyişimiz sayesinde dünyanın her yerine kısacık zamanlarda teslimat yapabiliyoruz.

Hızlı ve güvenilir teslimatın yeni adı olan hava kargo hizmetimiz sayesinde, tüm gönderileriniz en iyi şekilde taşınmakta ve teslim edilmektedir. Havayolu ile yapılan ulaşım ve transfer işlemleri tüm dünyada en güvenli taşımacılık yapılmasını sağlamakta, kargo taşımacılığında çığır açan hizmetler sunmaktadır. Şirketimiz bünyesinde size sunulan bu hizmetlerden yararlanmak için yapmanız gerekenler:

  • Talebinizi ve talebinizin detaylarını, bize 7/24 ulaşabileceğiniz çağrı merkezimiz ya da web sitemizden iletmek,
  • Gönderinizin içeriği ve teslimatın detaylarını bildirmek,
  • En uygun uçuşla belirlenen en hızlı rotayı ve çıkan ücreti kabul etmektir.

Bu aşamalardan sonra tek yapmanız gereken gönderinizi uçakla taşımaya hazır hale getirmek olacaktır.

Hava kargo hem hızlı, hem de güvenli olması sebebi ile birçok kişi tarafından tercih edilmekte, kişilerin hızlı çözümlere ihtiyacı olduğunda güvenilir bir seçenek olarak sunulmaktadır. Yolcu ve kargo taşımacılığında giderek artan uçak kullanımı sayesinde ücretlendirmelerinde daha düşük fiyatlı politikalar izlenebilmekte, çok uzun mesafeler çok daha uygun fiyatlandırmalarla kat edilebilmektedir.

Perpa Kurye olarak, siz değerli müşterilerimizin en iyisine layık olduğunuzu düşünüyor, tüm gönderileriniz için hızlı ve güvenli seçenekler sunuyoruz.

Motosikletli Kuryeler Derneği üyesiyiz.
Turkish Cargo‘yu tercih ediyoruz.
Tıkla AraWhatsApp