İçeriğe geç

Şehirler Arası Kurye

Şehirler Arası Kurye
Şehirler Arası Kurye

İstanbul gibi kalabalık şehirler inanılmaz derece sıkış olabilen trafik sorunlarıyla sürekli olarak gündeme gelmektedir. Birçok insan bu trafik problemi yüzünden sıkıntılar yaşıyor. İşlerine ya da evlerine zamanında gidememek gibi çeşitli şekillerde problemleri olabilir. Ulaşım sürelerinin bu kadar fazla vakit alması sebebiyle insanlar birçok işini de halledemiyor. Bu işlerden bir tanesi de şehir içinde ya da şehirlerarası bir noktadan bir noktaya taşınması gereken kargoların istenilen kısa sürelerde yerine ulaştırılamamasıdır. Bu da birçok iş sektörü yanında bireysel olarak da insanları etkilemektedir. Her sektörde olduğu gibi şehir içi ya da şehirler arası kurye sektörü de var olan bir soruna çözüm olarak ortaya çıkmıştır.

Perpa Kurye olarak, bu çözüm adımında müşterilerimizin isteklerine yanıt verebilmek ve çözümün sağlam bir parçası olabilmek adına eğitimli sürücülerimizle motorlu kurye hizmeti veriyoruz. Büyümekte olan işimizi bu sayede şehirler arası kurye yapabilecek seviyeye de getirdik. Sadece şehir içinde değil şehirlerarasında da hızlı bir şekilde kargo teslimatı yapabilmek birçok müşterinin de aradığı hizmetler arasında yer alıyor.

Kargo gönderme seçenekleri arasında yapılan anketlere göre en çok tercih edilen seçenek hala kargo şirketleri olarak görülüyor. Ancak kargo şirketlerinin de yukarıda değindiğimiz sorunlara çözüm olabilmesi pek de mümkün değil. Genel olarak kargo şirketlerinin de teslimatlarını büyük araçlarla yapıyor olması ve şubeler arasında gidip geliyor olması süreci oldukça yavaşlatıyor.

Bazılarının ekspres kargo seçenekleri olsa da bunlar için hiç de ekonomik olmayan fiyatlar verilmesi dolayısıyla tüketiciler de mağdur oluyorlar. Kurye hizmetlerinin bunlara nazaran daha ekonomik olması bu yüzden bir tercih sebebidir.

Başka bir tercih sebebi de güvenlik olarak karşımıza çıkıyor. Kargo şirketleri hakkında en çok duyduğumuz şikayetlerden birisi de kargoların hasarlı bir şekilde teslim edilmesidir. Kurye hizmetlerinde ise böyle bir sorun çok nadir karşınıza çıkar.

Alınan ürün sayısının az olması ve toplu bir şekilde taşınmamasından dolayı kargolar hasarsız bir şekilde teslim edilmektedir. Bu konuda sürücülerimizin de oldukça dikkatli olması böyle bir sorunun yaşanmasını neredeyse imkansız kılmaktadır.

Şehirler Arası Kurye Hizmeti

Müşterilerimiz bize teslim ettikleri her eşyanın aynı şekilde değil farklı parametrelere bağlı olarak çeşitli şekillerde taşınmasını istiyorlar. Bu yüzden kuryecilik gibi özel bir taşımacılık işinde müşterilerimiz için de özel taşıma seçenekleri sunabilmek oldukça önemlidir.

Bu yüzden hizmetlerimiz arasında oldukça çeşitli bir yelpazede kurye hizmeti sunmaya çalışıyoruz. Şehirlerarası olarak da çalışmaya başladığımız için hizmetlerimizi de ileride bunlara göre daha da çeşitlendireceğiz. Şu an için müşterilerimize sunduğumuz kurye hizmetlerimiz şunlardır:

 • Normal Kurye: Genellikle motosiklet vasıtasıyla İstanbul içerisinde taşıma hizmeti verdiğimiz kurye seçeneğidir. Taşıdığımız eşyalar gün içerisinde teslim edilmektedir.
 • Hızlı Kurye: Hızlı teslimat isteyen müşterilerimiz için yine İstanbul içerisinde istenilen sürede taşıma hizmeti verdiğimiz kurye seçeneğidir.
 • Acil Kurye: Taşınması istene eşyanın boyutuna göre motosiklet ya da dört tekerli bir araçla acil gönderileriniz için taşıma hizmeti verdiğimiz kurye seçeneğidir.
 • Arabalı Kurye: Boyutları motosiklet için uygun olmayan eşyaları da taşıyabilmek için müşterilerimize sunduğumuz kurye seçeneğidir.
 • Gece Kurye: Mesai saatleri dışında yapılacak taşımacılık hizmetleri için sunduğumuz hizmetimizi tatil günlerinde de yapılabilecek şekilde genişlettik.
 • Uçak Kargo: Türk Hava Yolları kargo bölümüne sizin adınıza kargonuzu teslim ettiğimiz kurye seçeneğidir.

Motorlu kurye adı üstünde kargolarınızı bir motosiklet vasıtasıyla taşıdığı için her ürünü taşıması mümkün değildir. Bu yüzden kullanıcılar genelde motorlu kuryelerin hangi eşyaları taşıyabileceğini merak eder. Taşınması yasal olan birçok eşyayı taşıyabilmemizin yanında kullandığımız araçların bagajlarına uygun her türlü eşyayı da taşımaktayız. Müşterilerimizin kafasında bir fikir oluşabilmesi için taşıdığımız bazı eşyaları şu şekilde sıralayabiliriz:

 • Evrak veya belge
 • Kimlik, pasaport veya ehliyet
 • Gıda ürünleri
 • Bazı tekstil ürünleri
 • Bazı teknolojik ürünler
 • Çiçek gibi hediyelik eşyalar
 • Bazı ilaçlar

Listede bulunmayan ama taşınabileceğini düşündüğünüz her eşya için internet sitemizde bulunan iletişim bilgileriyle bizimle istediğiniz vakitte iletişime geçebilirsiniz.

Şehirler Arası Kurye hizmetlerimizin fiyatı hem hizmet çeşidimize göre hem de taşınacak eşyaların boyut ve ağırlıklarına göre değişebilmektedir. İnternet sitemizde bulunan Kurye Fiyatları kısmından genel bir fiyat bilgisi edinebilirsiniz. Ancak kesin bir fiyat bilgisine ulaşmak istiyorsanız yine internet sitemizde yer alan iletişim bilgileri yoluyla bizlere her zaman ulaşabilirsiniz.

Perpa Kurye bir Motosikletli Kuryeler Derneği üyesidir.
Uçak kargo için Turkish Cargo‘yu tercih ediyoruz.
× WhatsApp
Tıkla AraWhatsApp