İçeriğe geç

Acil Kurye

Acil Kurye
Acil Kurye

Perpa Kurye, 20 yıllık tecrübesi ile birlikte insanların bu endişelerini bertaraf etmektedir. Firma, İstanbul içerisindeki kargo gönderimlerinde özel ve güvenli bir hizmet sunmaktadır. İstanbul içerisindeki sıkışık trafikten kaynaklı olarak en çok tercih edilen kargo gönderim türü ise acil kurye‘dir. Bu hizmet kargoların en hızlı ve güvenli şekilde teslimatının gerçekleştirildiği sistemdir. Perpa Kurye, gönderilmek istenen paketi acil kuryehizmeti ile ortalama 1 saat ile 90 dakika arasında teslim etmeyi taahhüt etmektedir.

İstanbul, Türkiye için olduğu kadar dünyanın da önde gelen şirketlerinin bulunduğu büyük bir yaşam ve iş merkezi halini almıştır. Şehrin gittikçe dışarıya doğru büyümesi, kentleşmenin hızlı bir şekilde ilerlemesi ve yaşayan nüfusun her gün daha da çoğalmasıyla birlikte, İstanbul kalabalık bir metropoldür. Bu denli hızlı büyüyen şehirdeki en büyük sorunlardan biri olan trafik ise her anlamda insanların hayatını etkilemektedir. Sıkışık ve yoğun trafikten en çok etkilenen sektörlerden biri de kargo sektörüdür. İnsanlar, İstanbul içerisinde göndermek istedikleri paketin, teslim zamanı ve teslimat sırasındaki güvenliği ile ilgili endişe duymaktadır.

İstanbul içerisinde pek çok insanın ve büyük firmaların kargo gönderimi için ilk tercihlerinden biri Perpa Kurye’dir. Firmanın kurye hizmeti kapsamında, İstanbul içi ve çevresindeki yakın iller dahil olmak üzere her yere paket gönderimi mümkündür. Acil kurye hizmeti ile gönderilen paketler hızlı ve güvenli bir şekilde adrese teslim edilmektedir.

Müşteriler, tercihleri dahilinde paket teslimi sırasında canlı kontrol sağlama imkanına sahiptirler. Paket teslimi gerçekleştiğinde, işinde uzman kurye müşteri ile teslim bilgilerini paylaşır.

Perpa Kurye, hem acil kurye hizmetinde hem de diğer kurye hizmetlerinde şeffaflığa önem vermektedir. Acil kurye hizmeti ile gönderilebilecek ürün seçenekleri ise şunlardır;

 • İlaç, iğne ve maske gibi sağlık ürünleri,
 • Termos, tencere, tava ve ütü gibi küçük ev aletleri,
 • Oyun konsolları, kamera, film oynatıcılar, telefon ve bilgisayar gibi teknolojik aletler,
 • Resmi belgeler,
 • Gayri resmi belgeler ve notlar,
 • Mesai saatinde yetişmesi zorunlu olan ürünler,
 • Islak imzalı dosyalar.

Gönderimi mümkün olan bu eşyaların, dosyaların ya da belgelerin yanı sıra akla gelen her türlü müşteriye göre acil ürünler de acil kurye hizmeti ile gönderilebilmektedir.

İnsanların kargo gönderimleri sırasında en çok sıkıntı yaşadıkları konulardan biri de müşteri hizmetleri konusudur. Tekel halini almış kargo firmaları, maalesef müşterileri oyalamakta ve kargolarının güvenliğini tam olarak sağlayamamaktadır. Perpa Kurye, kargo alımından başlayarak teslim aşamasına kadar müşteri ile iletişim halindedir.

Perpa Kurye resmi sitesinde müşteri hizmetlerinin iletişim adresleri bulunmaktadır. Çift merkezli çalışan Perpa Kurye, müşterilerin soru ve sorunlarını çözmek için hızlı bir sistem uygulamaktadır.

Şeffaf ve sürekli iletişim ile kargo süreçlerinin hem firma hem de müşteri için olumlu geçmesini sağlamaktadır. Google yorumlar üzerinden Perpa Kurye ile ilgili yapılan yorumlara bakıldığında, firmanın ne denli titiz çalıştığı gözükmektedir.

Müşteriler kargo süreç takibini de canlı destek ile iletişim halinde olarak yapmaktadırlar. Site içerisinde bulunan telefon numaralarının yanı sıra, WhatsApp ve Telegram iletişim adresleri ile de irtibat sağlanmaktadır.

Müşterinin istediği dahilinde kargo süreçleri canlı bir şekilde aktarılmaktadır. Acil kurye hizmeti dahil olmak üzere tüm kurye hizmetlerinde canlı destek süreci aynı titizlik ve şeffaflık ile hizmetini sürdürmektedir.

Perpa Kurye, 7 gün 24 saat süren canlı destek hattı ile kargo rezervasyonlarını almaktadır. Alınan rezervasyonların öncelik durumuna göre adrese en yakın ve işinde uzman kurye yola çıkıp paketi teslim alır.

Örnek vermek gerekirse; Acil kurye hizmetindeki en çok önem arz eden nokta zamandır. Bu sebeple acil kurye hizmetinden yararlanmak isteyen müşterilerin rezervasyonları ilk sıraya alınarak yönlendirme yapılmaktadır.

Perpa Kurye kalitesi ile verilen acil kurye hizmeti gibi firma bünyesinde yararlanılabilecek birden fazla özel hizmet de bulunmaktadır. Motosikletli Kuryeler Derneği ile bağlantılı çalışan Perpa Kurye, hem müşteri hem de personel memnuniyetini üst seviyede tutmaya gayret göstermektedir.

Müşterilerin tercih ettikleri kurye hizmetinin mümkün olabileceği teslim süreleri taahhüt edilmektedir. Ani gelişebilecek olaylar da göz önüne alınarak verilen bu süre ve güvenli kargo vaadi ile hem müşterinin hem de personellerin hakları ön planda tutulmaktadır. Acil kurye hizmeti dışında sunulan Perpa Kurye hizmetlerinden bazıları şu şekildedir;

 • Normal Kurye Hizmeti; Ortalama 2 saat ile 3 saat arasında kargo teslimatlarının yapıldığı standart hizmet türüdür.
 • V.İ.P. Kurye Hizmeti; Müşterileri, kendi seçtikleri saatler arasında kargo teslimatlarının yapıldığı hizmet şeklidir.
 • Gece Kurye Hizmeti; İstanbul ve çevresine gece saatlerinde gönderilmesi gereken acil paketleri için verilen hizmet türüdür.
 • Uçak Kargo; THY emanet kargo bölümüne teslimi yapılan hizmet türüdür.

Her ihtiyaca göre kargo hizmeti bulunan Acil Kurye, güvenli ve hızlı teslimatın ilk adresidir.

Acil Kurye Hizmeti

Acil kurye hizmetleri son zamanlarda çok tercih edilen hizmetlerden oldu. Özellikle pandemi sürecinden sonra, kuryelere olan ilgi hiç kuşku yok ki arttı. İnsanlar evlerinin rahatındayken herhangi bir şey sipariş edebilmek çok büyük bir avantaj olarak karşımıza çıkıyor. Kuryelikle alakalı olarak da bilinmesi gereken birçok konu var. Ancak bizim bu yazımızda özellikle size bahsedeceğimiz nasıl işlediği olacak. Bilindiği üzere, son yıllarda insanlar hızı hayatlarının bir parçası haline getirdiler.

Her firma ya da birey kullandığı hizmetlerde en hızlı ve en çabuk şekilde geri dönüş istiyor. Bu yüzden kuryeler ile hizmet almak sizlerin daha kolay bir şekilde geri dönüş almanızı sağlıyor. Eskiden zaman kavramı, biraz daha yayılımcı şekilde kullanılabilirdi. Ayrıca tabii bunun yanı sıra, günümüzdeki İstanbul veya diğer şehirlere de baktığımızda trafik sıkıntılarını göz önünde bulundurursak tabii ki bu hizmetler daha fazla ön plana çıkarıyor.

Acil kurye genel anlamda sizlerin çok hızlı ve çok daha kolay bir şekilde alabildiğiniz bir hizmettir. Bindiği üzere kuryeler, gün içerisinde size paketleri teslim ederler. İstanbul’un neresinde olursa olsun siz bir sipariş verdiğinizde kurye arkadaşımız buraya gider, siparişinizi teslim alır ve size gün içerisinde teslimatını yapar. İnsanların gün içerisinde bunu istemesinin birçok farklı nedeni olabilir.

Hızlı bir şekilde teslimat yapılmasını isteyebilirler. Bir evrağın doğru bir şekilde avukata, muhasebeciye ulaştırılması gerekebilir. Bu gibi durumlarda firmalar, kendi personellerinde bu tip durumlarda görevlendirirlerdi. Özellikle son yıllarda trafiğin artmasıyla birlikte, artık personellerin gün içerisinde iş kaybı göz önünde bulundurulduğunda kuryelere daha fazla tercih gelmeye başladı.

Bir personeli dışarı gönderdiğiniz bu operasyonun sorumluluğu hala sınırlı oluyor. Bu da aslında bir olumsuz olarak karşımıza çıkmaya başladı. Acil kurye sizin istediğiniz gibi paketinizin ya da evrakınızın hızlı bir şekilde ulaşmasını sağlıyor. Böylece daha profesyonel gözüküyor. Aslında genel anlamda bunun bir personelini gönderen firmadan ise bir kurye ile bunu gönderen firma arasında dağlar kadar fark oluyor.

Biliyorsunuz ki kurumsallık adına firmalar artık yatırımlarını çok farklı şekillerde genişletiyorlar. Bugün baktığımız zaman, bazı firmaların sosyal medya alanlarında yaptığı devriminindeki yatırımlar veya firmaların en basit halde dahi arabalarının hepsinin üstüne giydirerek bunları sokağa çıkarması gibi birçok ayrıntı var. Bunlar da aslında kurumsallığın içerisinde değerlendirilmesi gereken konular olarak karşımıza çıkıyor. Tabii bunları doğru bir sentezle sunduğunuz zaman, kurye hizmetinin de ne kadar önemli olduğu karşımıza çıkıyor.

Acil kurye hizmeti konusunda yararlanmak istediğiniz hizmet nereden nereye gidecekse buna göre bize ulaşabilirsiniz. Ekiplerimiz 7/24 sahada sizleri beklemektedir. Sizden bir telefon geldiğinde müşteri hizmetleri yetkilimiz, sizi karşılar. Nereden nereye gönderim yapılacak, nasıl bir gönderi yapmak istiyorsunuz bu tip konularda bilgi alır. Buna göre size en yakın lokasyonda bulunan arkadaşımız yönlendirilir. Aslında bu bizim süreden de kazanmamızı sağlar. Bu süreci kazandığımız gibi karşı tarafa gitme açısından da büyük bir avantaj sağlamış oluruz. Size sunulan hizmette size verilen süre, sizin telefonda onay vermeniz ile başlar. Yani siz telefonda onay verdiğiniz andan itibaren acil kurye hizmeti aslında başlamış sayılır.

Hemen arkadaşlarımız yönlendirilir. Hızlı bir şekilde karşı tarafa erişebilmesi ve sizin de bu konuda mağdur kalmamanız için gereken bütün önlemler alınmıştır. Hızlı bir biçimde karşı tarafa erişen arkadaşlarımız, paketinizin teslimatını sağlar. Bu arada şunu da özellikle belirtmekte fayda var, kesinlikle kurumsal yapınıza zarar gelmemesi için sürekli eğitimler vermekteyiz. Kendi içimizdeki personelleri sürekli eğitiyoruz. Bu konuda daha iyi hizmetlerin verebilmesi ve müşterilerimizin bizden aldıkları hizmetten memnun kalabilmeleri için bu tip noktalara çok büyük bir ehemmiyet veriyoruz.

Böylece daha iyi ve daha başarılı bir şekilde geri dönüş alınmış oluyor. Geçmiş dönemlerde olan bütün problemlerinde net bir şekilde önüne geçirmiş oluyor. Çünkü firmalar, az önce de bahsettiğimiz gibi tamamen kaliteli bir hizmet istiyorlar. Kaliteli hizmeti de zaten her firma da hak ediyor. Bu anlamda da verdiğimiz acil kurye hizmetini biz de eğitimlerle sabitliyoruz. Daha iyi bir noktaya çekiyoruz ki biz de tercih eden firmalarımız, her zaman memnun kalabilsinler.

Motosikletli Kuryeler Derneği üyesiyiz.
Turkish Cargo‘yu tercih ediyoruz.
Tıkla AraWhatsApp